Jakie zioła warto pić przy nadkwasocie żołądka?

autor Milena Dębińska
413 odsłon/y

Ziołolecznictwo jest metodą znaną od wieków. Dziś, przy powszechnej opiece społecznej nie warto o nim zapominać, ponieważ domowe napary, mogą okazać się najbardziej wartościowe w naszej sytuacji. Zastanawiając się więc jakie zioła warto pić przy nadkwasocie żołądka, warto wziąć pod uwagę kilka z wymienionych poniżej przykładów. Należy jednak pamiętać, że każdą decyzję o podjęciu jakiegokolwiek leczenia, warto zawczasu skonsultować przynajmniej z lekarzem pierwszego kontaktu.

  1. Kłącze perzu
  2. Korzeń prawoślazu
  3. Kwiatostan lipy
  4. Liść melisy
  5. Ziele majeranku

1. Kłącze perzu

Kłącze perzu to surowiec zielarski, który może okazać się pomocny przy próbie zapobiegania objawom nadkwasoty żołądka. Jest to jedno z najbardziej wartościowych ziół do tego celu, jeśli chodzi o jego zalety dla organizmu. Nie zaszkodzi sięgnąć po kłącze perzu, kiedy inne sposoby zawiodą.

Są to zioła do picia, które odznacza się wysokimi właściwościami oczyszczającymi organizm. Kłącze perzu może uchodzić za najbardziej wartościowe zioła do picia dla osoby, która szuka środka, który będzie działał bakteriobójczo, przeciwzapalnie czy obniżałby poziom tłuszczów i cholesterolu we krwi.

2. Korzeń prawoślazu

Przy narastających problemach żołądkowych warto stosować domowe sposoby na nadkwasotę, mogą się one okazać równie skuteczne, co preparaty apteczne. Oprócz zwykłej wody i nietłustego jedzenia warto również wziąć pod uwagę korzeń prawoślazu. Można go przyjmować jako zioła do picia, które mogą okazać się przydatne, dzięki zawartości śluzu roślinnego. Mogą się to okazać więc dobre zioła dla osoby, która przy okazji nadkwasoty żołądka, cierpi również na kaszel, chrypę lub zapalenie dróg oddechowych.

3. Kwiatostan lipy

Kwiatostan lipy również może, być odpowiedzą na to, jakie zioła warto pić przy nadkwasocie żołądka. Napar ten może bowiem okazać się dla nas korzystny, ze względu na jego właściwości przeciwzapalne i napotne. Właśnie to powoduje, że mogą być to dobre zioła do picia przy gorączce oraz chorobach infekcyjnych. Kwiatostan lipy może również działać ściągająco oraz osłaniająco, co może okazać się przydatne przy nadkwasocie żołądka.

4. Liść melisy

Liść melisy może być znany głównie ze swoich działań kojących nerwy. Jednak melisa to również zioła do picia, które mogą sprawdzić się również przy nadkwasocie żołądka. Wszystko dzięki ich działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym oraz zawartości śluzów, które mogą pomoc przy wszelkiego rodzaju zapaleniach błon śluzowych. Liść melisy może również pomóc pobudzić wydzielanie soków trawiennych oraz uregulować pracę wątroby. Może się to więc okazać dobrą odpowiedzią na pytanie, jakie zioła pić codziennie, kiedy cierpimy jednocześnie na zaburzenia pracy żołądka oraz bezsenność.

5. Ziele majeranku

Ziele majeranku również może okazać się nie najgorszym wyborem na to, jakie zioła pić codziennie, w czasie odczuwania efektów nadkwasowości żołądka. Przygotowany z niego napar może odznaczać się wysoką zawartością soli mineralnych, które mogą być zdolne do złagodzenia silnie zakwaszonego środowiska żołądka. Napar z ziela majeranku ma potencjał do łagodzenia bólów brzucha czy wzdęć oraz może stymulować trawienie.

Jak więc widać, to jakie zioła warto pić przy nadkwasocie żołądka, nie jest sprawą zbyt skomplikowaną, ponieważ dziś większość z przytoczonych wyżej produktów jest łatwodostępnych w sklepach. Przy używaniu jakiegokolwiek z nich należy jednak pamiętać, że przy podobnej kuracji zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

podobne treści

1 komentarz

Tutta 6 kwietnia 2023 - 10:57

Ziele majeranku na nadkwasotę? Nie brzmi to zbyt smacznie, muszę przyznać. Jasne, majeranek jest fajny, ale w zupie…..

odpowiedź

zostaw komentarz