Co pić na hemoroidy? Domowe sposoby na hemoroidy

autor Lilia Szostak
275 odsłon/y

Hemoroidy to wstydliwa dolegliwość, która jest często powodem niepewności u cierpiących na nią osób. Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie, jak pozbyć się hemoroidów domowymi sposobami? Dobrym rozwiązaniem może być picie wywarów z ziół, które złagodzą i przywrócą równowagę w organizmie.

Co wpływa na powstanie żylaków odbytu?

Hemoroidy inaczej nazywane żylakami odbytu są dolegliwością końcowego fragmentu układu pokarmowego. Najczęściej są spowodowane nieprawidłowym sposobem odżywiania się (dietą ubogą w błonnik) i prowadzeniem trybu życia, w którym brakuje aktywności fizycznej. Objawem hemoroidów mogą być obrzęk, pieczenie, ból i świąd w okolicach odbytu. Często dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej i pojawienia się krwawienia podczas wypróżniania. Do dolegliwości związanych z hemoroidami należą również nietrzymanie stolca, a w niektórych przypadkach wypadanie guzków krwawniczych.

Ruszczyk kolczasty jako sprawdzony sposób na hemoroidy

Spożywanie naparów z ruszczyka kolczastego stanowi jeden ze sprawdzony domowych sposobów na hemoroidy. Ze względu na swoje właściwości roślina ta jest od wielu lat stosowana w schorzeniach związanych z żylakami odbytu, więc jeśli chcesz wiedzieć, co pić na hemoroidy, to koniecznie wypróbuj dobroczynne działanie ruszczyka kolczastego. Wzmacnia on ściany naczyń krwionośnych i wspomaga ich obkurczanie. Wykazuje on również właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. To zioło na hemoroidy niweluje zastoje krwi oraz zapobiega wypadaniu guzków na zewnątrz.

Krwawnik pospolity — domowy sposób na hemoroidy

Jeśli interesuje Cię leczenie hemoroidów domowymi sposobami, możesz także sięgnąć po ziele krwawnika. Jego dobroczynne właściwości opierają się na działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Krwawnik skutecznie hamuje krwawienia, które często występują przy żylakach odbytu.

Kora dębu jako jedno z ziół na hemoroidy

Kolejnym domowym sposobem na hemoroidy jest stosowanie naparów z kory dębu. Zioło to wykazuje działanie antybakteryjne i ściągające naczynia krwionośne. Regularne spożywanie herbatki z kory dębu może zminimalizować występowanie krwawień z odbytu.

Oczar wirginijski — domowy sposób na żylaki odbytu

W leczeniu hemoroidów domowymi sposobami sprawdzi się również oczar wirginijski. Zawiera on szereg substancji, które dobrze wpływają na ludzki organizm. Wśród nich znajdują się flawonoidy, antocyjanidyny, garbniki i saponiny. Dzięki temu zioło to wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Wpływa także ściągająco na naczynia krwionośne odbytu i przyśpiesza gojenie się ran.

W walce z hemoroidami ważną rolę odgrywa nie tylko samo leczenie objawów, ale przede wszystkim zapobieganie ich powstawaniu. Zatem kluczowe jest zadbanie o zdrowy tryb życia i dietę bogatą w błonnik. Co jeszcze warto pić na hemoroidy? Czekamy na Twoje propozycje mieszanek ziołowych na tę dolegliwość.

podobne treści

zostaw komentarz