Co pić na kaca? 5 zbawiennych płynów na kaca

autor Milena Dębińska
237 odsłon/y

Kac, czyli dolegliwości, które towarzyszą na drugi dzień po wypiciu alkoholu, może być bardzo uciążliwy. Warto więc wiedzieć, jak z nim walczyć. Czytaj dalej, a poznasz zbawienne płyny na kaca, które pomogą Ci wrócić do formy!

Kac – jak mu zapobiec?

Przygotowując się do wyjścia na zakrapianą imprezę, warto zaplanować działania zapobiegające pojawieniu się kaca, dzięki temu dolegliwości następnego dnia będą zdecydowanie mniej uciążliwe. Warto przed spożywaniem trunków postawić na:

  • odpoczynek – wypoczety organizm regeneruje się o wiele szybciej i skuteczniej,
  • odpowiedni posiłek – nie ma nic gorszego niż picie alkoholu na pusty żołądek. Odpowiednio tłusta potrawa tworzy warstwę ochronną i spowalnia wchłanianie alkoholu,
  • suplementację witamin,
  • odstawienie nikotyny wzmagającej działanie alkoholu.

5 zbawiennych płynów na kaca

Dzień po imprezie może być ciężki, dlatego warto skorzystać ze sprawdzonych metod i postawić zbawienne płyny na kaca, dzięki którym poczujesz się lepiej.

1. Woda

Nie ma nic ważniejszego od nawadniania organizmu po suto zakrapianej imprezie. Uzupełnienie płynów jest wręcz obowiązkowe i pozwala na pozbycie się uciążliwego bólu głowy, czyli jednej z najczęstszych dolegliwości dnia następnego. Co ważne, pijemy małymi łykami, ale często. Pozwoli to na uniknięcie nudności.

2. Świeżo wyciskane soki owocowe

Najlepszym wyborem będą te cytrusowe, pomarańcza, grapefruit czy cytryna, idealnie nadają się do uzupełnienia witaminy C, dzięki której organizm jest w stanie szybciej poradzić sobie z objawami zatrucia pokarmowego. Dodatkowo soki te wspomagają wydalanie toksyn, a co z tym związane, poprawiają samopoczucie.

3. Soki warzywne

Postaw na sok pomidorowy, a od razu poczujesz się lepiej. Zawarte w nim witaminy i minerały, głównie potas, który jest wypłukiwany przez alkohol. Spróbuj również soku z kiszonej kapusty. Jest on prawdziwą bombą witaminową, a dzięki zawartych w nim solach mineralnych skutecznie orzeźwia, gasi pragnienie i wspomaga obciążoną alkoholem wątrobę.

4. Herbaty ziołowe

Jeśli oprócz bólu głowy męczą Cię również wymioty bądź nudności, warto wybrać herbaty ziołowe takie jak: mięta czy rumianek. Ich właściwości pomogą ukoić żołądek, złagodzą bóle oraz zminimalizują nieprzyjemne objawy samych wymiotów.

5. Kefir

Kefir, dzięki zawartym w sobie kwasom mlekowym, działa neutralizująco na żołądek. Pomaga w nudnościach i wymiotach, a dodatkowo gasi pragnienie. Oprócz tego wyrównuje florę jelitową, działa osłonowo i dostarcza organizmowi węglowodanów, umożliwiając powrót do normalnej pracy.

Podsumowując, chcąc zadbać o dobre samopoczucie na następny dzień po imprezie, dobrze jest ograniczyć albo całkiem zrezygnować ze spożywania alkoholu. Wiemy jednak, że nie zawsze się to udaje i warto wiedzieć nie tylko jak do spożywania się przygotować, ale i co pić na kaca, właśnie w tych kryzysowych sytuacjach.

podobne treści

zostaw komentarz