Popularne ćwiczenia Marioli Bojarskiej-Ferenc

autor Aga Leśna
501 odsłon/y

Bycie fit stało się modne, tak samo, jak zdanie o sylwetkę oraz odpowiedni ruch. Z tego też powodu dużą popularnością cieszą się blogi z poradami jak ćwiczyć, by dobrze wyglądać. Na tej fali wybiło się wiele sławnych obecnie trenerów i trenerek, którzy swoim przykładem pokazują jak żyć zdrowo i wyglądać dobrze. Jedną z nich jest Mariola Bojarska-Ferenc, polska gimnastyczka, dziennikarka oraz producentka filmowa.

Kim jest Mariola Bojarska-Ferenc?

Mariola Bojarska-Ferenc jest absolwentką AWF-u w Warszawie. Uprawiała ona gimnastykę artystyczną i należała do kadry narodowej, biorącej udział w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych. Oprócz tego jest także instruktorkę fitness, a zawodowo związała się z Telewizją Polską, będąc prezenterką telewizyjną oraz dziennikarką. Ona także jest jedną z pierwszych osób, które zaczęły propagować zdrowy styl życia powiązany zarówno z odpowiednią dietą, jak i aktywnością fizyczną. Dzięki prowadzonym programom telewizyjnym spopularyzowała takie ćwiczenia jak pilates, wellness, jogę fit czy zumbę. Jest także autorką książek o odżywieniu i zdrowej aktywności fizycznej.

Jakie są popularne ćwiczenia Marioli Bojarskiej-Ferenc?

Ćwiczenia proponowane przez trenerkę, mają za zadanie wzmocnić nasze ciało, a także walczyć z niedoskonałościami. Jeżeli więc planujemy zachować pełnię zdrowia, elastyczność i sprawność, a także wypracować ładną sylwetkę, warto pamiętać o zastosowaniu odpowiednich ćwiczeń

Jednym z popularniejszych systemów ćwiczeń, jest między innymi Barre, który łączy w sobie fitness, balet, pilates i jogę. W ten sposób modelujemy ciało, rozciągamy je, a także wzmacniamy mięśnie oraz korygujemy wady postawy. Ćwiczenia te dotyczą wielu partii ciała jak nogi, pośladki, ramiona, brzuch. Dokładny opis ćwiczeń, ich zastosowanie i przydatne wskazówki można znaleźć w jej książce oraz na płycie DVD.

ćwiczenia fizyczne

Jakie proste ćwiczenia na poprawę sylwetki?

Aby właściwie pracować nad swoim ciałem, niekoniecznie potrzebny jest do tego karnet na siłownie – taka dewiza przyświeca propagowanemu przez Mariolę Bojarską-Ferenc zdrowemu trybowi życia. Wystarczy park, a nawet własny dom, a same ćwiczenia można wykonywać przy okazji.

Ćwiczenie rozciągające – tutaj wystarczy usiąść na ziemi lub podłodze, łącząc stopy razem i przyciągając je jak najbliżej pośladków. Ręce kładziemy na stopy i jednocześnie staramy się delikatnie podnosić kolana ku górze – w takiej pozycji należy wytrzymać minutę i powtórzyć ją kilka razy.

Ćwiczenie na mięśnie brzucha – należy je powtarzać w trzech seriach po 20 razy; kładziemy się na plecach i na przemian podnosimy jedną to drugą wyprostowaną w kolanie nogę, przy okazji dociągając ją do siebie rękami, a głowa jest też delikatnie podniesiona. Co istotne, przy zmianach nóg, druga noga, której akurat nie przyciągamy, cały czas pozostaje delikatnie uniesiona ponad ziemię – nie kładziemy jej! Ćwiczenie wykonujemy zamiennie, zmieniając nogi co kilka sekund.

Plank – drugie ćwiczenie do wzmocnienia mięśni brzucha, zwane też popularnie deską. W tym przypadku opieramy się na przedramiona, a cały tułów pozostaje w linii prostej w oparciu na palcach stóp. W tej pozycji powinno się wytrzymać ok. 30 sekund do minuty maksymalnie, następnie zrobić kilkusekundową przerwę i powtórzyć ćwiczenie 3 razy.

Oprócz tych ćwiczeń często wymienia się też tak standardowe aktywności, jak przysiady, a także pompki – ale nie zwykłe, tylko na przykład opierając się o mebel (w ten sposób ćwiczy się ramiona). Do tego można doliczyć inne ćwiczenia na pośladki – klęcząc na podłodze, prostujemy jedną nogę i delikatnie unosimy ją w górę, napinając pośladek. Wykonujemy kilka ruchów, a następnie zmieniamy nogę i tak kilka razy.

https://youtu.be/mjT4tGqmvXs

Dla kogo ćwiczenia Marioli Bojarskiej-Ferenc?

Dziennikarka obecnie prowadzi programy szczególnie przeznaczone dla osób 50+, choć jak sama mówi, propagowane przez nią ćwiczenia doskonale sprawdzą się dla kobiet w każdym wieku – pozwolą zachować szczupłą sylwetkę odchudzić się, wypracować mięśnie i zadbać o sprawność fizyczną, aż do późniejszych lat. Choć w tej chwili w branży fitness bryluje Chodakowska i Lewandowska, nie można zapomnieć, że prekursorką zdrowej aktywności była właśnie Bojarska-Ferenc. I do dziś jest ona motywacją dla wielu kobiet – zarówno starszych, jak i młodszych.

podobne treści

zostaw komentarz