Wypadają Ci włosy lub po prostu chcesz je wzmocnić? Zastanawiasz się, co pić na porost włosów? Warto skorzystać z bogactwa natury i sięgnąć po liczne napary z ziół. Z tego artykułu dowiesz się, jak poradzić sobie z osłabionymi i wypadającymi włosami.
- Skrzyp polny na wypadanie włosów
- Pokrzywa na porost włosów
- Herbata z żeń-szenia na porost włosów
- Korzeń łopianu jako zioło na włosy
- Siemię lniane na porost włosów
Skrzyp polny na wypadanie włosów
Osłabione cebulki i niska kondycja włosów to dosyć często spotykany problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zastanawiasz się, jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? W takim przypadku warto skorzystać z dobroczynnego działania ziół. Niezwykle skuteczne są zioła bogate w krzemionkę, a zwłaszcza skrzyp polny. Herbatkę z tego zioła najlepiej przygotować poprzez długie jej gotowanie na wolnym ogniu. W ten sposób wydzieli się znacznie więcej krzemu niż podczas standardowego parzenia naparu. Krzem wykazuje działanie wzmacniające cebulki włosów i zapobiega ich wypadaniu.
Pokrzywa na porost włosów
Jeśli chcesz zapobiec wypadaniu włosów, możesz sięgnąć także po pokrzywę. Zioło to jest źródłem cennych witamin i minerałów pozytywnie wpływających nie tylko na cebulki, ale również cały organizm. Pokrzywa zawiera dużo żelaza, którego niedobór przyczynia się do przerzedzenia się owłosienia. Możesz postawić na sok z pokrzywy, napar z suszonych liści lub korzenia tej rośliny. Korzeń pokrzywy sprawdza się zwłaszcza w przypadku łysienia na tyle androgenowym, ponieważ hamuje wydzielanie niektórych enzymów i dihydrotestosteronu.
Herbata z żeń-szenia na porost włosów
Co jeszcze warto pić na porost włosów? By mieć gęste i mocne włosy, sięgnij po napar z żeń-szenia. Roślina ta posiada szereg właściwości zdrowych dla ludzkiego organizmu, w tym wykazuje działanie wzmacniające i pobudzające cebulki do wzrostu.
Korzeń łopianu jako zioło na włosy
Kolejnym ziołem, które posiada działanie zapobiegające wypadaniu włosów, jest korzeń łopianu. Stanowi on źródło siarki, fosforu, olejków eterycznych, a także związków poliacetylenowych. Podobnie jak skrzyp polny zawiera krzem, który wzmacnia cebulki, dzięki temu włosy stają się gęste i wytrzymałe. Korzeń łopianu przeciwdziała też przetłuszczaniu się skóry głowy i powstawaniu łupieżu. Zatem, jeśli chcesz mieć piękną i zadbaną czuprynę, sięgnij po herbatkę z tej rośliny.
Siemię lniane na porost włosów
Co pić na szybszy porost włosów? Dobrym rozwiązaniem jest wypróbowanie działania siemienia lnianego. Roślina ta to prawdziwe bogactwo witamin A, C, D, E, K i tych z grupy B. Oprócz nich zawiera także składki mineralne — m.in. żelazo, cynk, wapń i magnez. Dwie łyżki siemienia lnianego zalej szklanką gorącej wody i zaparzaj pod przykryciem około 15 minut. Następnie przesącz napar przez sitko i ostudź. Regularne picie takiej herbaty sprawia, że włosy stają się gęste, lśniące, a końców się nie rozdwajają.
Oto nasze propozycje ziół na włosy. Znasz jeszcze jakieś napoje i napary, które działają wzmacniająco na cebulki włosowe i zapobiegają ich wypadaniu? Jesteśmy bardzo ciekawi Twoich propozycji.