Detoks narkotykowy – zacznij lepsze życie

autor Natalia Centkiewicz
352 odsłon/y

Zaczyna się z pozoru niewinnie, od chęci zaimponowania znajomym, przeżycia dobrej zabawy, odczucia ulgi po serii przykrych zdarzeń. Jednak kończy się często tragicznie: na ciężkiej chorobie, która może prowadzić do wyniszczenia całego organizmu, a w konsekwencji także do śmierci. Uzależniony zazwyczaj jest tego świadomy, jednakże nałóg jest silniejszy od zdrowego rozsądku. Detoks narkotykowy w połączeniu z kompleksową, specjalistyczną opieką, daje jednak szansę na wyrwanie się z tej beznadziei.

Uzależniony potrafi oszukiwać nie tylko swoich najbliższych, ale i samego siebie. Fakty są jednak takie, że nałóg narkotykowy to bardzo silny przeciwnik. Uświadomienie sobie tego i przyznanie się przed samym sobą do słabości nie tylko nie jest niczym złym, ale i otwiera uzależnionemu drogę do przerwania błędnego koła. Decyzja o detoksie narkotykowym to pierwszy krok w stronę nowego, lepszego życia. Bo jest ono możliwe! Trzeba tylko w to uwierzyć.

Detoks narkotykowy: na czym to polega?

Wiele osób popełnia duży błąd, obawiając się detoksu narkotykowego lub wątpiąc w jego skuteczność. Oczywiście, sam detoks nie rozwiąże problemu uzależnienia, jednak jest pierwszym poważnym krokiem, który pomoże zwalczyć zgubny nałóg. Warto jednak podkreślić, że w tej kwestii nie ma dróg na skróty i nie istnieją cudowne metody ekspresowego detoksu. Jeśli ktoś takie obiecuje, najpewniej jest nieuczciwy. Ważne jest również uświadomienie sobie, że każdy przypadek jest inny i nie należy zniechęcać się historiami o niepowodzeniu innych. Najważniejsza jest decyzja o zerwaniu z nałogiem i zaufanie profesjonalistom, którzy doskonale wiedzą, jak pomóc zarówno uzależnionym od narkotyków miękkich, jak i twardych.
Specjalistyczną pomoc można znaleźć tutaj: https://medjol.pl/detoks/narkotykowy.

Detoks organizmu w ośrodku MedJol umożliwia bezpieczne oczyszczenie organizmu ze szkodliwych, toksycznych substancji psychoaktywnych. Otwiera drogę do dalszego, skutecznego leczenia.

Aby podjąć skuteczną detoksykację, lekarze przeprowadzają szczegółowy wywiad lekarski na temat uzależnienia pacjenta. Wykonują również badanie krwi i szczegółową diagnozę, której celem jest ocena stanu organizmu osoby uzależnionej, jak i kreślenie fazy i stopnia uzależnienia. Na tej podstawie ustalany jest dobór leków i cały program detoksykacji.

Jak widać, jest to skomplikowany, a jednocześnie konieczny proces, by móc w pełni odpowiedzieć na potrzeby pacjenta i pomóc mu jak najmniej boleśnie przerwać nałóg.

Ile trwa detoks narkotykowy?

Ustalenie wszelkich parametrów pozwala na wdrożenie indywidualnej kuracji i należy podkreślić, że każdy pacjent może potrzebować innego czasu leczenia. To, jak długo potrwa detoks organizmu z substancji toksycznych, stanowi indywidualną kwestię uwarunkowań narkomana.
Detoks narkotykowy może trwać kilka dni lub tygodni, czasami dłużej. Jednak właśnie na tym, polega sukces metody: nie da się przerwać poważnego nałogu, w którym tkwimy miesiące, a nierzadko lata, w ekspresowym tempie. Warto również wziąć pod uwagę konieczność wdrożenia późniejszej opieki specjalistów, w tym psychoterapeutów.

Ile kosztuje detoks narkotykowy?

Profesjonalny detoks narkotykowy nie ma jednej, ustalonej z góry ceny. Będzie ona uzależniona od indywidualnej sytuacji pacjenta. W znajdującym się w pobliżu Warszawy ośrodku MedJol osoby z województwa mazowieckiego mogą liczyć na bezpłatny dojazd do ośrodka.

podobne treści

zostaw komentarz